Salgınla geçen 2020 yılının ardından tüm dünya bu süreçte her çalışanın kendi ofislerini sanal olarak yaratarak çalışmasını sürdürdü. Profesyonel iş hayatında artık geleneksel ofislerin ciddi bir önemi kalmadığı, çalışanların her yerden verimli ve etkili bir şekilde çalışabildiği gözlemlendi. Sanal ofis ile çalışanlar diledikleri yerden özgürce çalışıyorken, fiziki ofis alanlarını sadece ihtiyaç olduğunda ve toplantı yapılması gerektiğinde kullanılmaya başlandı. Pandemi döneminin yol açtığı bazı ekonomik sorunlar dolayısıyla da geleneksel ofislerin daha masraflı ve zahmetli olması, sanal ofislere kıyasla geri planda kaldı. Günümüzde dünyanın geldiği durum itibari ile şirketlerin çalışanlarına fiziki bir ofise ihtiyacı olmadan da çalışma yöntemleri sunması, sanal ofis kurmak isteyenler için cazibeli bir hale geldi. Salgın arkasından değişen ve gittikçe dijitalleşen dünyamızda, mekandan bağımsız bir şekilde verimli çalışmak artık yeni çalışma trendleri arasında yer alıyor.

Sanal Ofis ile Dünyanın Her Yerinde Çalışabilme Konforu

Geleneksel sabit ofis yerlerine kıyasla dünyanın neresinde olursanız olun sanal ofis ile işinizi online olarak yürütebilirsiniz. Herhangi bir fiziki mekana bağlı kalmadan, bulunduğunuz yerde vakit kaybetmeden verimli bir şekilde kendinize çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Sanal ofis kiralama ile işinizi nerede yaptığınızdan çok nasıl yaptığınıza odaklanarak performansını arttıracak çalışma saatleri geçirebilirsiniz. Sabit bir ofise bağlı kalıp yolda zaman kaybetmek, ofis içerisindeki sorumluluklara vakit ayırmak ve ekstradan herhangi bir masrafla karşılaşmak yerine, sadece işinize odaklanıp zaman kaybından ve ekstra masraflardan kaçınmak için sanal ofis tavsiye edilir. Eski ve sabit ofislere kıyasla çığır açan, yaratıcı ve verimli çalışma saatleri geçmesini sağlayan sanal ofisler dijitalleşen ve değişen dünyamıza hızla uyum sağlıyor.

Sanal Ofis Ne İşe Yarar ve Hizmetleri Nelerdir?

Sanal ofis nedir sorusuna, şirket kurmak isteyen girişimcilerin dijitalleşen dünyaya uyum sağlayarak, ofis masraflarının minimum seviyede ama çalışma veriminin maksimum seviyede olması için yasal olarak sabit bir lokasyonda bulunup, çalışanlarının dilediği yerde işlerini sürdürmesini sağlayan ofisler olduğunun cevabını verebiliriz. Sanal ofis hizmetleri arasında, şirket sahiplerinin masrafları oldukça düşük tutması ve ofis sorumluluklarından kurtulması bulunur. Geleneksel ofisleri dekore edip mobilya ve fatura masrafları gibi yüksek maliyeti olan ve zaman isteyen ofislere kıyasla yönetimi Adresim Sanal tarafından yapılan sanal ofisler, çalışanlarınıza ve size hiçbir ofis sorumluluğu bırakmaz. Alanında uzman kişilerce şirketinize gelen telefonlarınızı karşılar, misafirlerinizi yönlendirir ve ofisinize gelen kargoların alımı yapılır. Sanal ofis avantajları arasında ise sanal olarak yürüttüğünüz çalışmaları dilerseniz ofis çalışma saatlerinde belirli zamanlarda misafirlerinizle veya çalışanlarınızla toplantı yapmak için toplantı odalarını kullanma hakkınız bulunur. Açık ofis alanlarında bulunan ücretsiz ikramları kullanabilme hakkınız da vardır.

Sanal Ofis Nasıl Açılır?

Sanal ofis kurmak için gerekli evraklar arasında, kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, size gelecek olan bildirimler sözleşmede yer alması gereken e-posta adresi ve üzerinde kuruluş aşamasında yazan bir kaşe bulunur. Sanal ofis açma şartları içerisinde, açmak istediğiniz şirket türüne karar verdikten sonra yeni şirket kurmak isteyen girişimcilerin sanal ofis firmasıyla birlikte mali bir müşavirle çalışması gereken şartları da bulunur. Sanal ofis paketleri arasından şirketinizin ihtiyacı olan pakete karar verip, eski usul ofislere kıyasla çok daha bütçe dostu fiyatlarla kendi işinizi kurabilir, çalışanlarınızın istediği yerden çalışmasını sağlayabilirsiniz. 2020 yılı ardından geleneksel ofislerin değerini kaybetmesi ve masraflı bulunması üzerine, 2021 yılında sanal ofis trendlerini deneyebilir, minimum masrafla maksimum çalışma verimini dilediğiniz her yerden elde edebilirsiniz.