Sanal ofis nedir?” sorusu her girişimci için cevabı merak edilen sorular içerisindedir. Günümüzde, özellikle yeni şirket kuranların üretkenliklerini hayata çevirmek için kullandığı bir alan olan sanal ofisler, resmi bir adres için de kullanılabilir. Yasalar gereği ticaret yapan her şirket ya da vergi mükellefi olan serbest çalışanlar kendilerine resmi bir adres edinmek zorundadır.

Sanal Ofis Neden Önemlidir?

Şirket kuran her girişimci özellikle şirketin kuruluş sürecinde pek çok evrak işi ile uğraşmak zorundadır. Şirket adına gelen postalar, kargo, fatura ya da ürün numunesi gibi işlemlerin gerçekleşebilmesi adına önemli bir yer tutan sanal ofisler maddiyat açısından da genç girişimcilerin en büyük destekçilerinden olmuştur.

Sanal ofis sayesinde fiziksel olarak bir ofise kavuşmuş olursunuz. Böylelikle yasal hükümlülüklerin getirdiği masraflar da tarafınızdan minimum seviyelere çekilmiş olur. Fiziksel bir ofisin varlığı şirketin ciddiyetini de etkilediğinden her girişimci ya da serbest çalışan mutlaka bu tip bir ofis kiralama yoluna gitmelidir.

Sanal Ofis Kullanımının Avantajları

Sanal ofis kullanımının pek çok avantajı vardır. Özellikle yeni iş kuran ve maliyeti minimuma indirmek isteyen biri için başlangıç olarak sanal ofis kiralamak en makul çözümdür. İşte her çeşit kullanımı doğrultusunda sanal ofis faydaları:

  • Yüksek kiralar, tadilat, faturalar ve ofis mobilyası gibi maliyetlerden kaçınmış olunur.
  • Birbirinden farklı konumlarda hizmet veren Plaza Cubes sanal ofisleri ile Avrupa’da olsanız dahi sanal ofis açma seçeneği sunar.
  • Bu tip sanal ofis hizmeti, teması en aza indirir ve böylelikle salgın hastalıklara karşı korunma sağlanmış olur.
  • Kiraladığınız sanal ofisi dilediğiniz paket ile kullanabilirsiniz. Böylelikle ofis üzerindeki kullanım haklarınızı kendiniz belirlemiş olursunuz.
  • Müşterilerinize karşı kurumsal bir kimlikle hareket ederek daha etkileyici bir şirket profili çizebilirsiniz.
  • Ortak kullanım alanlarındaki çay, kahve gibi ikramlardan faydalanabilirsiniz.
  • Plaza Cubes’un farklı sektörlerde geniş bir müşteri ağı mevcuttur. Plaza Cubes’den sanal ofis kiralayan biri kendisi gibi girişimcilerle tanışma imkânı bulabilir.
  • Plaza Cubes’un size özel sunduğu Sanal ofis avantajları arasında indirimli kargo hizmetleri de bulunmaktadır. Ayrıca size özel olarak gelen kargolar da tarafımızdan karşılanarak size ulaştırılmak üzere muhafaza edilir.

Sanal Ofis Kullanmak Yasal mı?

Şirketiniz hangi tür olursa olsun vergi dairesine bir adres bildirimi yapılmalıdır. Bu adresin nasıl olacağı konusunda herhangi bir kısıtlama yapılmaz. Bundan dolayı Plaza Cubes’den kiraladığınız sanal ofisinizin adresini yasal bir şekilde bildirebilirsiniz. Sanal ofis, hem kullanımı hem de kiralanması açısından yasal adımlar içerir.

Sanal Ofis Fiyatları

Fiyatlar genellikle tercih ettiğiniz sanal ofis paketleri içeriklerine göre değişkenlik gösterir. Sanal ofis paketi ile birlikte farklı hizmetler satın alabilirsiniz. Ekstra ihtiyaçlarınızda Plaza Cubes size özel fiyatlarla gerekli imkânı sağlar. Fiyatlar saatlik, günlük ya da aylık kiralanmaya göre değişkenlikler gösterebilir. Bundan dolayı her türlü maliyete uygun şekilde sanal ofis kiralamak mümkündür.

Sanal Ofisi Nasıl Kurabilirim?

Sanal ofis kurmak için Plaza Cubes’a ulaşarak sizin için en gerekli ve uygun olan paket ile ofisinizi kiralayabilirsiniz. Yapılan anlaşmadan sonra ofisinizi sizin için kullanıma uygun bir hale getirilecektir. Yapmanız gereken tek şey ister anonim, ister şahıs şirketi olsun ofis adresinizi vergi dairesine bildirmek olacaktır.

Sanal ofisler, şirket kuranların dışında freelancer olarak çalışıp müşterileri ile yüz yüze görüşme yapmak isteyen çalışanlar için de uygundur. Dilerseniz kendinize özel bir ofis kiralayabilir, dilerseniz de saatlik olarak toplantı salonlarından birini kendinize ayırabilirsiniz.